Straipsniai

Užklausa išsiųsta sėkmingai.

Užklausos forma:

Sutinku, kad mano pateikti asmeniniai duomenys būtų panaudoti atsakant į šią mano užklausą. Taip pat esu informuotas, jog bet kuriuo metu galiu atšaukti šį sutikimą duomenų panaudojimui.

Radviliškio mašinų gamykla ištikima žemdirbiui

Vida Tavorienė
VL žurnalistė, [email protected]

Šešiasdešimtąjį jubiliejų švenčianti Radviliškio mašinų gamykla, savo žemės ūkio technika, šiuolaikiškomis technologinėmis linijomis ir įrengimais pripažinimą pelniusi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose, išlaiko gerą tradiciją ir skiria daug dėmesio vidutiniam bei smulkiajam šalies ūkininkui.  

Paklausi biokuro gamybos linija

Įvairias žemės ūkio mašinas, technologines linijas, įrengimus, atsargines dalis, kitus metalo gaminius projektuojanti ir gaminanti Radviliškio įmonė šiuo metu daugiausia dėmesio, ypač užsieniečių, sulaukia dėl šiaudų smulkinimo ir granuliavimo linijos SSGL.

Pasaulyje vis labiau orientuojantis į alternatyvųjį kurą, ne tik šiaudus, bet ir spalius, rapsų išspaudas, durpes ir net atliekas į biokurą perdirbti galinti linija įgyja vis didesnę paklausą. Deja, pasak gamyklos vadovo Jono Žėko, kol kas šiaudų smulkinimo ir granuliavimo liniją labiau vertina kaimyninės, kitos užsienio šalys nei Lietuva. Štai, pvz., lenkai jau įsigijo 6 tokias linijas ir dar 10 jų žada pirkti. 

Tarp įvairių šalių pirkėjų ir toliau populiarūs išlieka granulių presai OGM – 1,5A. Pripažinimą ne tik tarp Lietuvos, bet ir Kanados, Latvijos, Baltarusijos juodųjų serbentų augintojų pelnė uogų skynimo kombainas USK – 1 „Jovaras“.

Smulkioji technika – vietos ir užsienio rinkai

Viena didžiausių žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo įmonių Lietuvoje nepamiršta ir smulkių bei vidutinių šalies ūkininkų poreikių.

Tarp žemdirbių vienas populiariausių bei gerų įvertinimų sulaukęs yra sėklų beicavimo įrenginys SBĮ – 1, skirtas įvairių grūdų, o taip pat rapso, žirnių, pupų, kukurūzų, grikių, kmynų, linų, sojos, burokėlių sėklai beicuoti (našumas – iki 4 t/h). Pastaruoju metu šiuo įrenginiu itin domisi Moldovos, Ukrainos atstovai.  

Vis labiau vertinami grūdų traiškytuvai, kuriais galima traiškyti ne tik grūdus, bet ir žirnius, pupas, kukurūzus ir kt. (našumas – 400 – 1200 kg/h). Mokslininkai rekomenduoja gyvulius šerti būtent traiškytais grūdais, kurie išlaiko daugiau maistingų savybių, geriau organizmo įsisavinami. Nustatyta, kad taip šeriamų gyvulių produktyvumas didėja.

Ūkininkai neišsiverčia be trąšų barstomųjų (yra dvidiskės su hidraulika ir viendiskės), kurios dirvos paviršiuje paskleidžia sausas granuliuotas mineralines trąšas. Specialiai gaminamos ir trąšų barstomosios uogakrūmiams.  

Žmonės džiaugiasi įsigiję pašarų smulkintuvus, kurie pakeičia rankų darbą nedideliuose ir vidutiniuose ūkiuose. Šis įrenginys smulkina cukrinius runkelius, pašarinius burokus, morkas, sultinguosius lapus ir kt. (našumas iki 4 t/h). Tie ūkininkai, kurie patys ūkyje ruošia pašarus, perka kombinuotų pašarų maišytuvus.

Smulkiems ir vidutiniams ūkiams labai praverčia grūdų malūnėliai (3 ir 5,5 kilovatų galingumo). Ypač malūnėlius ir pašarų smulkintuvus bei kitus įrenginius labai vertina ir nemažai perka kaimynai latviai. 

Radviliškio mašinų gamykloje galima įsigyti ir dalginių šienapjovių. Jų nemažai išvežama į Rusiją, Latviją.

Ne tik tarp ūkininkų, bet ir kitų šalies gyventojų, turinčių kolektyvinius sodus, labai populiarūs sodininko plūgeliai. Jie pavasarį kaipmat išperkami. 

Produkcija atitinka ES standartus

„Mūsų privalumas tas, kad visa gamyklos produkcija, taip pat ir smulkioji technika, sertifikuota, atitinka Europos Sąjungos standartus. Gaminiai eksponuoti ne vienoje parodoje, pelnę medalius“, - pastebėjo Radviliškio mašinų gamyklos rinkotyros, pardavimų ir tiekimo skyriaus vadybininkė Valerija Janušonienė. 

Ūkininkui labai svarbu ir tai, kad patogioje vietoje, šalia automagistralės Panevėžys – Šiauliai, įsikūrusioje gamykloje atliekamas garantinis remontas. Esant reikalui įmonės specialistai atvyksta į ūkius.

Pirkėjams labai patrauklu, kad iš gamyklos jie išvažiuoja išsiaiškinę ir pamatę, kaip veikia perkama technika. Specialistai atsako į visus klausimus. 

Smulkiąją žemės ūkio techniką Radviliškio mašinų gamykla pradėjo gaminti atgavus Nepriklausomybę. Tuomet ji buvo labai populiari. Kaip prisimena direktorius J.Žėkas, prie jos rikiavosi eilės. „Gali būti, kad šiuo metu smulkioji technika vėl atgims. Augant bedarbystei žmonės gali grįžti prie žemės, dirbti nedideliuose ūkiuose“, - tvirtino J.Žėkas. 

Gamyklos vadovas įsitikinęs, kad be pagarbos dirbančiam žmogui, nebūtų ir aukštos gaminių bei paslaugų kokybės.

„Mūsų gamykloje pagrindinis variklis ir ramstis – žmonės. Tad šiemet švenčiame ne gamyklos, o kolektyvo jubiliejų“, - sakė įmonės, išlaikiusios dirbančiųjų pagerbimo tradicijas, direktorius J.Žėkas.

Kontaktinė informacija:
AB „Radviliškio mašinų gamykla“
Vytauto 3, LT – 82151 Radviliškis
tel. 8 422 53439, mob.tel. 8 686 63777
www.factory.lt

0